آیت الله حاج شیخ محمد تقی نجابت

حاج شیخ محمد تقی نجابت
 

 

آیت الله حاج شیخ محمد تقی نجابت رحمت‌الله‌علیه فرزند و وصیّ مرحوم آیت الله العظمی حاج شیخ حسنعلی نجابت بودند. ایشان در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ جان به جان‌آفرین تسلیم کرده و به پدر و برادر شهیدش (محمد حسین نجابت) در اعلی علیّین پیوست.

ارتحال حاج شیخ محمد تقی نجابت

آیت الله مرحوم حاج شیخ محمد تقی نجابت در بیان حضرت آیت الله حاج سید علی محمد دستغیب

[aparat id=’LF17n’]

کتب آیت الله حاج شیخ محمد تقی نجابت

آقای حاج شیخ محمد تقی نجابت در طول عمر بابرکت خویش بر اتمام آثار به جا مانده از پدر بزرگوارشان حاج شیخ حسنعلی همت گماردند و به لطف الهی بسیاری از آثار ایشان تکمیل شده و به چاپ رسید. در اواخر عمر شریف حاج محمد تقی، مجموعه کتابی به دست ایشان نوشته شد که برای طالب معرفت خدای تعالی و سالکین این راه بسیار مفید می‌باشد. این مجموعه شامل کتاب های طلب، عالَم خیال، امید به رحمت حضرت احدیّت، صبر و مقام و منزلت استاد الهی می‌باشد. کتابی دیگر نیز از مرحوم حاج شیخ محمد تقی نجابت به نام «شرافت علم» موجود است که متن سخنرانی ایشان در بیست و پنجمین سالگرد رحلت پدر بزرگوارشان، در حوزه علمیه شهید محمد حسین نجابت می‌باشد. هم اکنون می‌توانید کتب آیت الله نجابت را از فروشگاه کتاب هادی تهیه نمایید.

 

پیام تسلیت علما و بزرگان در پی درگذشت آیت الله حاج شیخ محمد تقی نجابت

آیت الله العظمی سید علی محمد دستغیب

بسم‌الله الرحمن الرحیم

یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّهُ ارْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَهً مَرْضِیَّهً فَادْخُلِی فِی عِبادِی وَ ادْخُلِی جَنَّتِی

خبر درگذشت عالم ربانی، فقیه صمدانی، عارف کامل و مجذوب واصل حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمد تقی نجابت رضوان‌الله‌تعالی‌علیه واصل شد و موجب تأسف و تأثر شدید اینجانب شد.
این وصیّ بحق حضرت آیت‌الله العظمیٰ حاج شیخ حسنعلی نجابت قدّس‌سرّه‌الشریف در تمام عمر جز در طریق رضای خداوند قدم برنداشت و به مقامات عالیه معرفت و محبت خداوند متعال واصل شد و تشنگان این طریق را نیز از شراباً طهورای محبت الهی سیراب گردانید و باقیات صالحاتی از معارف الهی و سالکان این راه در حوزه مقدسه شهید محمد حسین نجابت برجای گذاشت.
اینجانب این ضایعهٔ مؤلمه را به ساحت مقدس حضرت ولی‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف و بیت شریف ایشان مخصوصاً فرزند ارشد و وصی ایشان حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج شیخ محمد علی نجابت و برادران و خواهران گرامی و دامادهای معزز و بیت گرانقدر مرحوم آیت‌الله العظمی نجابت قدّس‌سرّه‌الشریف و طلاب محترم و محبین آن مرحوم و عموم مؤمنین تسلیت گفته و از خدای متعال برای ایشان رحمت و رضوان الهی و حشر با اهل‌بیت علیهم‌السلام و اولیاءالله مسئلت می‌کنم و برای بیت شریف ایشان و آیت‌الله العظمیٰ نجابت رضوان‌الله‌تعالی‌علیهما صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم.

سید علی‌ محمد دستغیب
ششم رجب ۱۴۴۳
برابر با ۱۴۰۰/۱۱/۱۹

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی

بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت آیت الله جناب آقای حاج سید علی محمد دستغیب:
درگذشت عالم عامل آیت الله حاج شیخ محمد تقی نجابت رضوان‌الله تعالی علیه را به حضرت مستطاب عالی، بیت شریف نجابت و به همه ارادتمندان و علاقه‌مندان به آن بزرگوار تسلیت عرض می‌کنم و از پیشگاه حضرت حق جلّ و علا برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی مسألت می‌کنم.

سایه مبارکتان و ایام عزت مستدام باد
ارادتمند سید محمد خاتمی

١۴٠٠/١١/٢٠

پیام خاتمی در درگذشت حاج محمد تقی نجابت

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی

بسمه تعالی

حضرت آیت الله آقای حاج سید علی محمد دستغیب مد ظله العالی

درگذشت حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمد تقی نجابت طاب ثراه موجب تأثر دوستداران و علاقه‌مندان ایشان شد.

خدای متعال ایشان را مشمول الطاف بی کران خویش گرداند و به بیت مکرم و همه بازماندگان و ارادتمندان شان صبر و اجر عنایت فرماید.

سید حسن خمینی

پیام سید حسن خمینی در ارتحال حاج محمد تقی نجابت

آیت‌الله العظمی شیخ اسدالله بیات زنجانی

انا لله و انا الیه راجعون
ارتحال عالم گرانقدر مرحوم آیت‌الله العظمی حاج شیخ محمد تقی نجابت رحمه‌الله‌علیه باعث تاسف و تاثر اینجانب شد.
ایشان جدای از انتساب به عارف کامل مرحوم آیت الله شیخ حسنعلی نجابت شیرازی رحمه‌الله‌علیه، خود نیز از استوانه‌های اخلاق و تأدیب نفس بود و فقدان او ثلمه‌ای است بر پیکر تعلیم و تربیت اخلاقی در روزگار ما.
اینجانب فقدان این عالم ربانی را به محضر حضرت آیت الله دستغیب شیرازی (دامت برکاته)، حوزه‌های علمیه، خاندان معزز نجابت شیرازی و خانواده و فرزندان گرامی ایشان تسلیت عرض می‌نمایم و علوّ درجات ایشان را از خداوند متعال مسئلت دارم.
اسدالله بیات زنجانی
۲۰ بهمن ۱۴۰۰
قم المقدسه

پیام شیخ بیات زنجانی در ارتحال شیخ محمد تقی نجابت

 

 

آیت الله دکتر عبدالله محمدی اصفهانی

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«یَا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّهُ، ارْجِعِی إِلَىٰ رَبِّکِ رَاضِیَهً مَرْضِیَّهً، فَادْخُلِی فِی عِبَادِی، وَادْخُلِی جَنَّتِی».
خبر سوگمند ارتحال عارف واصل مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمدتقی نجابت(قدس‌سره‌الشریف) واصل و بار دیگر نقباء و سلاک طریق حضرت دوست در ماه امیر عارفان(علیه‌السلام) و مولای صاحبان مواجید به ماتم نشستند.
ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت طیران آیت بیت رفیع انفاس زکیه و اشراقی، از قیوم لایزال برای آن مهاجر وادی خلد و قرار، علو درجات و مجالست با حضرت سیدالکونین علیه صلوات المصلین و برای آحاد ارحام و اقوام (حوزه‌های مقدسه علمیه) اوحدی سلاک طریق و مراقبان ساحت عظیم اهل الکبریاء (مردم شریف و واله) منادیان رازدان شیراز رضا به قضاء سبوحی و تمام عافیت آرزومندم.

پیام دکتر محمدی اصفهانی در ارتحال حاج محمد تقی نجابت

 

 

بیت حضرت آیت‌الله العظمی صانعی

حضرت آیت الله العظمی حاج سید علی محمد دستغیب (دام ظله الوارف)

انا لله و انا الیه راجعون
رحلت عالم ربانی، فقیه متقی، خادم علوم اهل بیت علیهم السلام مرحوم مغفور آیت الله حاج شیخ محمد تقی نجابت رحمه‌الله‌علیه باعث تاسف و تاثر گردید.
ضمن عرض تسلیت به پیشگاه قطب عالم امکان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، حوزه علمیه کهن فارس، مردم فهیم و محب اهل بیت علیهم السلام آن دیار، خاندان مشتهر به علم و تقوا، زهد، پارسایی، نجابت و دستغیب و کلیه بازماندگان سببی و نسبی، برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و حشر با حضرات معصومین علیهم السلام و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل را خواستارم.

قم المقدسه
بیت مرحوم آیت الله العظمی صانعی رحمه الله علیه

۹ رجب ۱۴۴۳
۱۴۰۰/۱۱/۲۲

تسلیت بیت صانعی در ارتحال حاج محمد تقی نجابت

 

 

مراسم تشییع جنازه مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد تقی نجابت

پیکر پاک ایشان در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ در جمع خانواده، طلّاب و عموم مومنین و دوستداران ایشان از روبروی حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام تشییع شد و پس از اقامۀ نماز توسط آیت الله العظمی حاج سید علی محمد دستغیب در حرم سید میر محمد بن موسی در کنار قبر مطهر پدر بزرگوارشان حاج شیخ حسنعلی نجابت به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع آیت الله محمد تقی نجابت مراسم تشییع آیت الله محمد تقی نجابت مراسم تشییع آیت الله محمد تقی نجابت مراسم تشییع آیت الله محمد تقی نجابت مراسم تشییع آیت الله محمد تقی نجابت مراسم تشییع آیت الله محمد تقی نجابت مراسم تشییع آیت الله محمد تقی نجابت

 

پایان*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.